Skutečně zdravá škola

školní rok 2020/2021

Vize programu

Skutečně zdravé školy nabízejí dětem jídlo, které je chutné a zdravé. Pomáhají dětem také získat představu o tom, odkud jídlo pochází a jak se pěstuje nebo vyrábí. Umožňují svým žákům porozumět vztahům mezi jídlem, které jí, a světem, ve kterém žijí. Děti si ze školy odnášejí základy zdravých stravovacích návyků a důležité informace, díky kterým si v životě dokážou vybrat zdravé a kvalitní potraviny.

 

 

 

 

 

Skutečně zdravá škola je komplexní program zdravého školního stravování. Snaží se, aby si děti jídla vážily, dokázaly si jej vychutnat a věděly, odkud jídlo pochází a jak vzniká. Skutečně zdravá škola pomáhá dětem v rozvoji dovedností a návyků, které budou potřebovat ke zdravému a úspěšnému životu.

Aktivity

Dětské oslavy

V mateřské škole se děti vždy těší na den svých narozenin, které mohou oslavit společně s kamarády a ti jim popřejí všechno nejlepší. Tyto oslavy se neobejdou bez malého občerstvení. Naše děti už vědí jak slavit zdravě.

Společně vyrobená pomerančová šťáva

V rámci Barevného týdne se v MŠ uskutečnil oranžový den. Pomeranč, jako symbol oranžové barvy nás inspiroval k výrobě pomerančové šťávy, kterou děti vyrobily ručním vymačkáním. Za součinnosti a spolupráce pocítily sílu celého kolektivu. Každý sám vymačkal z poloviny pomeranče trochu šťávy, ale dohromady jsme nakonec měli plný džbán. Hra „Šťáva pro všechny“ z knihy „Třída plná pohody“ dětem dopřává pocítit sílu vlastní osobnosti a pomáhá vytváření harmonických vztahů a jednoty kolektivu. Na závěr si vitamínovou šťávou připily jak na zdraví, tak na zdařilou spolupráci.

Pěstujeme zeleninu

Na výukové záhonky děti na jaře zasadily kromě bylinek a květin také zeleninu. Semínka ředkviček a hrášku, která rychle rostou, aby se dočkaly úrody do konce školního roku. Netrvalo to dlouho a děti se dočkaly. Podlouhlé ředkvičky nakrájené na kolečka chutnaly všem dětem. I těm, které říkaly, že ředkvičku nemají rády. Co si samy vypěstovaly, s chutí snědly.