Projekty

Projekty 2024/2025

Realizace projektu „Šablony IV.

 

Projektu “Podpora personálních pozic v MŠ Vratimov“ je spolufinancován Evropskou unií. Cílem projektu je přispět k zajištění rovného přístupu ke kvalitnímu a inkluzivnímu vzdělávání pro všechny žáky a prostřednictvím podpůrných personálních pozic a vzdělávání pracovníků škol.   Registrační číslo projektu:  CZ.02.02.XX/00/22_002/0001874.Celková výše podpory: 993.448,-Kč.

 

Mámo, táto, pojď si hrát 

Cílem tohoto projektu je prohlubování vztahů mezi školou a rodinou. Prostřednictvím různorodých činností a aktivit v průběhu školního roku, chceme rozvíjet u dětí vztahové dovednosti a zároveň budovat partnerský vztah mezi školou a rodinou. Při společných setkáních s rodinnými příslušníky chceme vytvářet nezapomenutelné a vzácné prožitky, vedoucí k prohloubení rodinných vazeb.

  • Aktivity: 

Tvořivé dílny (jarní a podzimní tvoření rodičů s dětmi)

Zábavná odpoledne (Zahradní slavnost, Den rodiny)

Informační schůzky s rodiči, (informace na webových stránkách)

Adaptační programy (nově příchozí děti)

Komunitní aktivity „Bludičky“ (spolupráce s SVČ)

Společné akce s rodiči a dětí z ekologických kroužků

Výstavy výtvarných prací dětí (Na plotě, Příroda očima dětí)

Společné sběrové akce s dětmi (sběr lesních plodů, papíru, oleje, elektrospotřebičů)

Besídky (vánoční / mikulášské..)

Rozloučení s předškoláky

Společná péče o drobné živočichy (zajištění potravy, péče v době prázdnin)

  • Nepravidelné aktivity:

Přednáška pro rodiče

 

 

CESTOVATELSKÝ DENÍČEK –  víkendový pobyt  „třídního plyšáčka“ v rodinách dětí. Rodiče se aktivně zapojují prostřednictvím zápisů, fotografií a obrázků do deníčku jednotlivých tříd ze společných aktivit a rodinných výletů s dětmi.

KNIHOVNIČKA -rodičům budou na požádání zapůjčeny odborné publikace a knihy, vztahující se k výchově dětí. 

Zelená škola

V tomto roce jsme se nově zapojili do projektu Zelená škola. Projekt si klade za cíl posilovat ekologické cítění dětí různého věku. Zapojené školy obdrží k užívání nerezový sběrný box, do kterého mohou nejen děti ( a jejich rodiče), ale i zaměstnanci školy vkládat drobnější vysloužilá elektrozařízení.
Součástí projektu je také vzdělávací program “Odpad není k zahození, který je k dispozici  nejen Zeleným školám. Pro Zelené školy jsou pořádány i zábavně-vzdělávací aktivity a soutěže ve sběru vysloužilých elektrozařízení s názvem Ekoedu.

Projekt BUBNOVAČKA 2024

V rámci Týdne za dětství bez násilí (18.-25.11.) se naše MŠ zapojila do projektu Bubnovačka.

Jedná se o preventivní program s cílem informovat děti srozumitelnou formou o tom, co je to násilí (jaké chování je v pořádku a jaké není), předat dětem myšlenku, že násilí není v pořádku a dát dětem jasný návod, co dělat, když jim někdo ubližuje. Základní myšlenkou Bubnovačky je, že se bubnuje na pomoc dětem, kterým je ubližováno.   

V rámci realizovaného projektu byly dány rodičům informační materiály do šaten, s dětmi jsme si povídali o pocitech, emocích, žádoucím a nežádoucím chování, které se snažily zachytit i graficky. Na příběhu o Táďovi, který si poradil s násilím, jsme předali dětem návod, jak se vyrovnat se vztekem.

NÁDECH, VÝDECH, PROTŘEPAT TĚLO. Závěrem jsme společně všichni zabubnovali.

www.centrumlocika.cz

LOCIKA chrání zájem dítěte a poskytuje mu i jeho rodičům odbornou pomoc. Cílem je minimalizovat dopady násilí v rodině na vývoj dítěte a nastavit jeho zdravé vztahy s oběma rodiči tak, aby mohlo vyrůstat v respektujícím rodinném prostředí.