Prohlášení o přístupnosti

MŠ Vratimov se zavazuje ke zpřístupnění svých internetových stránek v souladu se zákonem  č.99/2019 Sb., o přístupnosti internetových stránek a mobilních aplikací a o změně zákona č.365/2000 Sb., o informačních systémech veřejné správy a o změně některých dalších zákonů ve znění pozdějších předpisů, který provádí Směrnici Evropského parlamentu a Rady (EU) 2016/2102 ze dne 26. října 2016 o přístupnosti webových stránek a mobilních aplikací.

Prohlášení přístupnosti se vztahuje na následující internetové stránky:

www.msvratimov.cz

Stav souladu:

Uvedené internetové stránky jsou částečně v souladu s výše uvedenými předpisy a dále s EN 301 549 V2 1.2 a standardem WCAG 2.1 s výjimkami uvedenými níže.

Přístupnost obsahu:

Některé informace na tomto webu jsou nabízeny v podobě dokumentů formátu PDF, MS Office, případně podobných kancelářských aplikací (ve formátech .doc, .docx, .odt, .xls, .xlsx, .ods a podobných), a to zejména z důvodů, že obsahují typografické prvky a formátování, které webový formát HTML nepodporuje, nebo jsou příliš velké, proto pak doporučujeme stažení. Formáty DOC a PDF jsou také vhodnější pro tisk. Takovéto soubory dokáže zobrazit a editovat většina běžně používaných textových editorů (MS Office, Libre Office, Open Office…). Pro zobrazení je možné použít prohlížeč Adobe Reader, který je zdarma ke stažení z internetového serveru společnosti Adobe. Případně některý z alternativních prohlížečů (Foxit Reader, PDF-XChange Viewer a další). Většina dokumentů ve formátu PDF jde také přímo zobrazit v běžných prohlížečích.

 

Vypracování prohlášení o přístupnosti:

Prohlášení bylo vypracováno dne 30.8. 2020

Pro vypracování prohlášení byly použity výše uvedené zákony a legislativní normy a metodický pokyn MV ČR k tomuto zákonu, dále normy EN 301 549 V2 1.2 a mezinárodně uznávané standardy Web Content Accessibility Guidelines – WCAG 2.1.

Zpětná vazba a kontaktní údaje:

MŠ Vratimov má za cíl, aby spravované internetové stránky byly přístupné všem jejím uživatelům a to na základě principů přístupnosti (vnímatelnost, ovladatelnost, srozumitelnost a stabilita).

Kontakt na provozovatele webu:

Vaše případné náměty či informace o problémech při zobrazovaní těchto stránek můžete zaslat na adresu:

Mateřská škola Vratimov, Na Vyhlídce 25

Na Vyhlídce 25

739 32  Vratimov

 

Telefon: 596732498

Datová schránka: st24vya

e-mail: lenka.sivakova@msvratimov.cz