Školní výlet – Farma Havířov – 16.6.2023 pro děti ze třídy U pomněnky a U konvalinky

Školní výlet – Kozí farma Havířov – 16.6.2023 pro děti ze třídy U pomněnky a U konvalinky

Odjezd od MŠ v 8,10 hod.

Příjezd cca v 13,00 hod.

Výukový program o chovu a využití hospodářských zvířat. Děti si prohlédnou nejen samotnou kozí farmu, ale i ostatní domácí zvířata chované na dvoře. Slepice (původní plemeno Lehghorn), kachny domácí i divoké, husy české bílé, krůty, krávu Žolinku, koně Dajána, několik koček a našeho miláčka německého ovčáka jménem Paragán. Děti si dále prohlédnou techniku (traktor, žací lištu, obracák, skulovač a balíkovač), se kterou se pracuje na loukách, když se dělá seno. Pokud s sebou vezmete suché pečivo, nakrájenou mrkvičku či jablíčko, zvířátka budou moc ráda.

• Prohlídka farmy spojená s odborným výkladem
  • rozsah 180 minut
  • Soutěže a hry v přírodě, hledání pokladu
  • Zajištění pitného režimu zdarma