školní rok 2022/2023

Vize programu

Skutečně zdravé školy nabízejí dětem jídlo, které je chutné a zdravé. Pomáhají dětem také získat představu o tom, odkud jídlo pochází a jak se pěstuje nebo vyrábí. Umožňují svým žákům porozumět vztahům mezi jídlem, které jí, a světem, ve kterém žijí. Děti si ze školy odnášejí základy zdravých stravovacích návyků a důležité informace, díky kterým si v životě dokážou vybrat zdravé a kvalitní potraviny.

Skutečně zdravá škola je komplexní program zdravého školního stravování. Snaží se, aby si děti jídla vážily, dokázaly si jej vychutnat a věděly, odkud jídlo pochází a jak vzniká. Skutečně zdravá škola pomáhá dětem v rozvoji dovedností a návyků, které budou potřebovat ke zdravému a úspěšnému životu.

Narozeninové oslavy v MŠ - slavíme zdravě

Každé dítě se těší, když může se svými spolužáky oslavit narozeniny. Na oslavách bývá zvykem nabízet dorty, zákusky, sladkosti. Jinak je tomu v mateřské škole, která je zapojena do projektu Skutečně zdravá škola. Rodiče už to vzali za své a náš program podporují tím, že na dětské oslavy chystají zdravé občerstvení z ovoce a zeleniny naaranžované do různých podob. Dětem se to velmi líbí a samozřejmě to podporuje zdravý životní styl.

Malý kuchtík

V tomto školním roce navštěvovalo aktivitu Malý kuchtík 8 dětí. Seznamovaly se zábavnou formou se zdravými potravinami, zeleninou a ovocem. Tvoření z ovoce skýtá mnoho variant a děti nejvíce bavilo. Vytvořily netradiční melounovou pizzu, tvořily obrázky z ovoce podle vlastní fantazie. Během roku pekly tradiční pečivo k svátkům – vánoční perníčky, velikonoční zajíčky. Z jablek vyzkoušely tradiční štrůdl.