Naše úspěchy

Úspěchy 2023/2024

Ocenění

V úterý 30. ledna 2024 jsme se již potřetí zúčastnili Mistrovství školek Slezské brány, které probíhalo ve sportovní hale v Raškovicích. Letos probíhal 5. ročník této soutěže a naši mateřskou školu reprezentovalo deset dětí z předškolních tříd. Celkem se do soutěže zapojilo 10 MŠ z regionu Slezské brány a své sportovní dovednosti porovnávaly ve 13-ti disciplínách, např. hod míčkem na cíl, štafetový běh, překážkový běh, přeskoky přes lavičku, skoky s míčem mezi koleny, skok přes švédskou bednu, plazení po zemi apod.

S velkou radostí sdělujeme, že jsme se letos poprvé umístili na 1. místě!!! Do naší mateřské školy jsme odjížděli se zlatým pohárem a hromadou skvělých zážitků.

Cílem této sportovní akce je podpora tělesného rozvoje dětí, sportovního nadšení, soutěžení dle principu fair play a spolupráce v týmu.  Jsme opravdu rádi, že děti z naší mateřské školy jsou tak dobře vedeni rodiči ke sportovním aktivitám, věnují se např. gymnastice, judu nebo fotbalu.

Rádi bychom touto cestou požádali o sponzorský dar na trika s logem naší mateřské školy, abychom v dalších ročnících soutěže byli „pořádně vidět“ !

Děkujeme všem organizátorům akce a hlavně dětem za jejich skvělé sportovní výkony.

Sylva Vilčková, Dis., Petra Bobošíková, učitelky MŠ

Numeráčci 2024

Také v letošním školním roce se předškolní děti naší MŠ zúčastnily soutěže Numeráčci, jejímž cílem je nominovat děti s vyšším potencionálem v intelektové oblasti. Děti plnily prostřednictvím pracovních listů matematicko – logické úkoly. V lednu 2024 proběhlo 1. kolo letošního ročníku, kterého se zúčastnilo 793 dětí z 30 mateřských škol. Ti úspěšní postoupili do 2. a následně 3. kola. Úspěšnými řešiteli 3. kola se z naší MŠ stali Matěj Golka a Adéla Chalupková. Gratulujeme.

Ocenění ve výtvarné soutěži

Děti z Mateřské školy ve Vratimově se zúčastnily Velké zimní soutěže Živé zahrady, vyhlašovatel Český svaz ochránců přírody. Mezi oceněnými vítěznými pracemi byl i výkres od Matyáše KLEGY ze třídy U slunečnice, který vyhrál 2. místo.

Gratulujeme.

Děti z Mateřské školy ve Vratimově se zúčastnily výtvarné soutěže “Lužní lesy“, vyhlašovatel Středisko volného času Korunka, Ostrava – Mariánské Hory. V první kategorii – MŠ byl oceněn 3. místem výkres od Marii DLOUHÉ ze třídy U slunečnice.