Skutečně zdravá škola

školní rok 2022/2023

Vize programu

Skutečně zdravé školy nabízejí dětem jídlo, které je chutné a zdravé. Pomáhají dětem také získat představu o tom, odkud jídlo pochází a jak se pěstuje nebo vyrábí. Umožňují svým žákům porozumět vztahům mezi jídlem, které jí, a světem, ve kterém žijí. Děti si ze školy odnášejí základy zdravých stravovacích návyků a důležité informace, díky kterým si v životě dokážou vybrat zdravé a kvalitní potraviny.

Skutečně zdravá škola je komplexní program zdravého školního stravování. Snaží se, aby si děti jídla vážily, dokázaly si jej vychutnat a věděly, odkud jídlo pochází a jak vzniká. Skutečně zdravá škola pomáhá dětem v rozvoji dovedností a návyků, které budou potřebovat ke zdravému a úspěšnému životu.

Oslavy bez bonbonů děti v MŠ Vratimov baví

Je to již několik let co jsme přijali výzvu SZŠ a zapojili jsme se s dětmi a rodiči do oslav svátků a narozenin bez bonbonů. Rodiče začali k oslavám svých dětí připravovat ovocné mísy, sušené a lyofilizované ovoce. Pečou zdravé sušenky, medové perníčky, ale občas se na nějaké oslavě objeví i dort. Na přípravách se
podílejí nejen maminky s dětmi ale i tatínkové, kteří dokážou upéct perníčky i sušenky. Je to úžasné, že se podílí celá rodina. Děti jsou na svou oslavu náležitě pyšné a užívají si ji se svými kamarády ve třídě. Těšíme se na další kreativní nápady
rodičů při oslavách, které nás ještě čekají.

Simona Gajdová učitelka MŠ Vratimov